کیس اسکپتر

اموزش اسمبل کیس

اسمبل کردن (سرهم کردن ) قطعات کامپیوتری یکی از کار های لذت بخش و در عین حال سخت است. که نیاز به دقت و توجه بسیار زیادی دارد. به همین منظور در این قسمت شما را برای اسمبل کردن کیس حرفه ای اسکیپتر راهنمایی خواهیم نمود.

کیس اسکپتر
اسمبل کیس

برای شروع اسمبل کیس اسکپتر در ابتدا تمام پیچ و مهره ها را از روی کیس جدا کنید. و سپس کیس را مطابق تصویر بخوابانید. تا بتواید قطعات را به طور درست مکان یابی کنید. و انها را به درستی نصب نمایید.

حالا مادربرد خود  را با احتیاط از جعبه خارج نمایید. و cpu  را ب روی ان نصب نمایید. دقت کنید که cpu  قطعه ای بسیار حساس است. و برای نصب ان باید احتیاط زیادی داشته باشید. پس از نصب قطعه سیستم خنک کننده  cpu  را نیز با ملایمت نصب کنید.

اسمبل کیس
اسمبل کیس

بر روی مادر برد محل قرار گیری رم ها کاملا مشخص است. و برای این کار نیاز دارید تا ابتدا اسلات ها را جدا نمایید. و رم را در محل صحیح قرار دهید. محل صحیح هارد NVMe را نیز پیدا کنید. سپس به ارامی فشار دهید. تا صدای تق و جا افتادن قطعه در محل صحیح را بشنوید.

بخش Power را مطابق با تصویر در جای صحیح خود نصب کنید. قبل از نصب دقت کنید که جریان برقی به پاور متصل نباشد. همچنین لازم به ذکر است. که هنگام سرهم کردن قطعه پاور نیازی به وارد کردن فشار نیست. و سپس با احتیاط پوشش پاور را نصب کنید.

اسمبل کیس

اسمبل کیس اسکپتر باید دقت کنید تا دکمه ها در محل صحیح قرار بگیرند. و به سمت بیرونی کیس قرار بگیرند. همانطور که پیشتر اشاره شد. دقت نمایید تا اتمام مراحل سر هم کردن کیس هیچ گونه جریان برقی وجود نداشته باشد. وگرنه قطعات اسیب خواهند دید.

پلیت I \ O  را جدا کنید. و در جلوی محل پورت های مادر برد بگیرید. تا طرف صحیح را بیابید. سپس قطعه را ا ز سمت درست بر روی بدنه کیس فیکس کنید.

اسمبل کیس
اسمبل کیس

حالا نوبت به فیکس کردن مادر بورد میرسد.برای این کار باید دقت شود که پلیت I / O در محل صحیح قرار بگیرد. و همچنین پچ های اتصال نیز در محل درست قرار بگیرد. 

برای این کار ابتدا بدنه کیس را به پشت بخوابانید. و مادربرد را به گونه ای در داخل کیس قرار دهید. که پلیت I / O و محل اتصال ان در مادربرد در یک راستا باشد. همچنین دقت کنید تا حفره های مربوط به پیچ که بر روی بدنه مادر بورد و کیس وجود دارند بر هم منطبق باشند. لازم به ذکر است که تعداد حفره های موجود بر روی بدنه کیس از حفره های موجود بر روی مادر برد بیشتر است. پس حفره های منطبق بر هم را بیابید.

برای نصب اسلات های PCI  مانند کارت صدا ، کارت حافظه و … باید مطابق با تصاویر عمل کنید. و کارت های PCI را درون این سوکت ها فشار دهید تا چفت شوند.

اسمبل کیس

در راستای این سوکت ها روی کیس ورقه های فلزی باریکی قرار دارد که برای نصب کارت های مختلف یاید از جای خود کنده شوند. این ورقه های فلزی را جدا کنید و کارت های PCI را درون این سوکت ها فشار دهید تا چفت شوند و محل پیچ روی کارت و بدنه کیس دقیقا روی هم قرار گیرند. حال کافی است که با پیچ گوشتی کارت مورد نظر را به بدنه کیس پیچ کنید تا محکم شود. توصیه میکنیم قبل از خرید مطمئن شوید تا کارت گرافیک شما در دال کیس جا میشود. در اسلات های PCI نیز یک قلاب وجود دارد که قبل از جا زدن کارت گرافیک باید آن را به پایین بکشید و سپس کارت گرافیک را جا بزنید.

اسمبل کیس

حالا نوبت به قرار گیری هارد در محل صحیح رسیده است. تصویر مقابل کیج هارد 3.5 اینچی را نشان میدهد. که به صورت پین دار است. در این تصویر کیج بسته شده است. و باید ان را باز کنید.

پس از باز کردن کیج حالتی مشابه با تصویر مقابل را خواهید دید. سپس هارد را در داخل این کیج قرار دهید. تا بتوانید ان را در محل صحیح خود قرار دهید.

اسمبل کیس
اسمبل کیس

پس از قرار گرفتن هارد در درون کیج باید مانند تصویر مقابل شود. و در جای صحیح خود قرار گیرد. جهت اتصال هارد به مادربرد از کابل SATA استفاده کنید و کابل ها را به مادربرد متصل کنید.

حالا باید اتصالات برقی را وصل کنید. مطابق با تصویر اتصالAUDIO جک جلو و USB 2  را متصل کنید.

اسمبل کیس

در این مرحله از اسمبل کیس اسکیپتر نوبت به اتصالات USB میرسد. که باید مطابق با شکل مقابل و در محل درست قرار بگیرند. در غیر این صورت دچار اختلال خواهید شد.

اتصال برق CPU مرحله اخر از سر هم کردن کیس خواهد بود. مطابق با تصویر کابل درست را در محل درست قرار بدهید. و پوشش کیس را نیز بر روی محل صحیح قرار دهید.